Strona klubu Błonie Barwice

Strona Główna Kadra Tabela Terminarz Statystyki Ligowe Galeria Puchar KOZPNLuty 24 2017 18:38:33

Minimalna porażka z Gryfem Polanów
W czwartkowy wieczór zespół Błoni Barwice mierzył się na sztucznej murawie w Ustroniu Morskim w czwartym meczu towarzyskim przygotowującym do rundy wiosennej z IV ligowym Gryfem Polanów. Rywal Błoni nacodzień występuję IV lidze w której zajmuję dobre 7 miejsce.

Ostatecznie sparing wygrał Gryf 3-2. Z pewnością był to dobry test mecz dla naszych piłkarzy którzy toczyli wyrównany mecz. Bramki dla Barwiczan strzelali : Dominik Woś po asyście Łukasza Mikołajczyka, oraz Łukasz Mikołajczyk po podaniu z kolei Dominika Wosia. Piłkarze Gryfa mieli do wykorzystania dwa rzuty karny z czego tylko jedno potrafili celnie wykonać.

Kolejna okazja do grania już w najbliższą niedziele również w Ustroniu Morskim. Tym razem podopieczni Pawła Drozdowskiego zagrają z miejscową Astrą.

W rozwinięciu newsa skład Błoni..
Trzeci sparing wygrany.
Dziś trzeci sparing podczas przygotowań do rundy wiosennej rozgrywał zespół Błoni Barwice. Tym razem piłkarze Pawła Drozdowskiego mierzyli się w Złocieńcu z Włókniarzem Okonek. Zespół z Okonka nacodzień gra w Lidze Okręgowej Pilskiej gdzie zajmuję obecnie 6 miejsce w tabeli. Mimo wielu braków kadrowych zespół Błoni wygrał ten sparing rezultatem 4-3. Z pewnością kolejna wygrana może powodować mały uśmiech na twarzach, ale tak naprawdę do "ideału" brakuje jeszcze dużo. Martwi kolejny sparing w którym nie grają czołowi podstawowi zawodnicy na którym powinien opierać się trzon składu a do ligi coraz bliżej.

Z dzisiejszego sparingu mimo wszystko trener Paweł Drozdowski jak mi przekazał wystawił duży plus, wiadomo oczywiście że musimy wziąć pod uwagę w jakim składzie grał zespół Błoni, bo tak naprawdę linia obrony była mocno eksperymentalna z samymi praktycznie juniorami którzy obycia w seniorskiej piłce jeszcze nie mają.

Bramki w sparingu z Włókniarzem strzelali : Wojciech Gersztyn (asysta Mateusza Stępnia), Łukasz Mikołajczyk (asysta Łukasza Zbroszczyka), Łukasz Mikołajczyk (asysta Mateusza Stępnia) oraz Dominik Woś.

Dość ciężki tydzień teraz przed Barwiczanami. We wtorek oraz w środę odbędą się treningi. W czwartek zespół uda się do Ustronia Morskiego na sparing z Gryfem Polanów, a w niedziele również do Ustronia tylko że tym razem na sparing z miejscową Astrą. Miejmy nadzieje że frekwencja dopisze.

Skład Błoni w rozwinięciu newsa..

Błonie ogrywają Orzeł Łubowo 5-0

W dzisiejsze mroźne popołudnie zespół Błoni prowadzony przez Pawła Drozdowskiego ograł pięcioma bramkami na boisku w Złocieńcu zespół Orła Łubowo. Z pewnością mecz towarzyski można zaliczyć na plus. Jednak nie ma co popadać w wielki hurraoptymizm. Przede wszystkim rywal Błoni gra w lidze niższej a do pełnego składu Błoni jeszcze sporo brakuje. Z pewnością taka wygrana może dawać komfort do dalszej pracy nowemu trenerowi któremu trzeba napewno życzyć powodzenia.

Bramki w sparingu strzelali : Daniel Buszowiecki 3, Dominik Woś oraz Mariusz Kreft.

Skład Błoni w rozwinięciu newsa.

Głaz rozgromiony w pierwszym sparingu.
W sobotę pierwszy sparing w przygotowaniach do rundy wiosennej rozegrali piłkarze Błoni Barwice. Planowo zespół Błoni miał rozegrać mecz towarzyski z Mechanikiem Bobolice, ale do tego nie doszło. Ostatecznie Barwiczanie mierzyli się z Głazem Tychowo z którym wygraliśmy 6-1. Z pewnością wynik może zadowalać, ale musimy pamiętać że nasz rywal gra nacodzień w A klasie i furory z pewnością tam nie odgrywa.

Bramki w sparingi strzelali : Mariusz Dziwirski 2, Łukasz Zbroszczyk 2, Dominik Woś i Daniel Buszowiecki.

W sobotnim meczu towarzyskim zagrali m.in Łukasz Zbroszczyk (ostatnio Błękitne Gonne Małe) który być może wróci do naszego klubu, Dominik Woś obiecujący były junior który miał już debiut w zespole seniorskim oraz juniorzy.

Pełny skład Błoni w rozwinięciu newsa.
Wywiad z nowym trenerem Błoni, Pawłem Drozdowskim.

Od niedawna Paweł Drozdowski jest nowym trenerem Błoni. Postanowiłem zatem z nowym trenerem naszego zespołu przeprowadzić mały wywiad. Zapraszam do przeczytania go w rozwinięciu newsa.
Rywale Błoni w meczach towarzyskich.

Zespół Błoni wraz z Juniorami Starszymi pod dowództwem nowego trenera, Pawła Drozdowskiego wznowi treningi do sezonu 2016/17, 10 stycznia. Barwiczanie mają zaplanowane 7 meczy towarzyskich. Do ustalenia pozostaje jeszcze miejsce i godzina tych meczy towarzyskich.

W rozwinięciu newsa lista sparingów.
Paweł Drozdowski nowym trenerem Błoni !

7 grudnia Zarząd klubu Błonie Barwice podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska trenera drużyny seniorów Ireneusza Polewskiego. Jego miejsce zajmie Paweł Drozdowski.

Nowy trener Błoni jest wychowankiem Głazu Tychowo. Ponadto w swojej karierze występował w drużynach : Amiki Wronki, Kotwicy Kołobrzeg, Drawie Drawsko Pomorskie, Darzborze Szczecinek czy Pogoni Połczyn Zdrój.

Jako trener prowadził juniorów Głazu Tychowo(2 sezony), juniorów Iskry Białogard (1 sezon) oraz seniorów Iskry (6 sezonów). W tym czasie w Białogardzie wywalczył dwa awanse. Z regionalnej Klasy Okręgowej do V ligi oraz z V do IV ligi.

Trenerowi Ireneuszowi Polewskiemu dziękujemy za pracę oraz za awans do V ligi i utrzymania zespołu w poprzednim sezonie na tym właśnie poziomie.

Nowemu trenerowi życzymy przede wszystkim utrzymania naszego zespołu w tej klasie rozgrywkowej, bo z pewnością taki cel powinien sobie sam wyznaczyć.

sędzia główny - Filip Filus

Błonie Barwice - Wiekowianka Wiekowo 2-2 (W.Gersztyn 45', M.Telążka 64' - K.Kępka 51', P.Szczygieł 86')

Nie udało zakończyć się zwycięstwem roku 2016 piłkarzom Błoni Barwice. Podopieczni Ireneusza Polewskiego zaledwie zremisowali 2-2 z Wiekowianką Wiekowo na Stadionie Miejskim w Barwicach. Zaledwie, dlatego że sobotni rywal Błoni znajdował się jedynie pozycję wyżej nad naszym zespołem oraz wszystkie inne mecze wyjazdowe przegrywał. Ale ta seria została przerwana w Barwicach gdzie zawodnikom z Wiekowa udało się zdobyć jeden punkt. Remis może jest wynikiem sprawiedliwym, ale z pewnością to piłkarze z Barwic mieli więcej sytuacji podbramkowych z których powinno paść więcej goli. Tak jednak się nie stało i słaba skuteczność jaką miały Błoni w całej jesienni potwierdziła się również w ostatnim meczu.

Oczywiście standardowo zespół Błoni rozpoczyna mecz w postaci kilku osłabień. W 10 minucie po raz pierwszy groźniej mieliśmy pod bramką. Maciej Telążka dograł do Wojtka Gersztyna który z pola karnego uderzył blisko poprzeczki. W 24 minucie ponownie Gersztyn miał dobrą sytuację. Po kiwnięciu dwóch obrońców Wojtek uderzył znów minimalnie nad bramką. W kolejnej akcji szybkością wykazał się Dominik Łabul, mijając obrońce Wiekowianki i zakończony jego strzał na raty obronił Łukasz Szmajdziak, bramkarz WW. Dopiero w 43 minucie po raz pierwszy groźniej zaatakowali goście i z tej sytuacji mógł paść gol. Z rzutu wolnego dośrodkowuje pomocnik gości po czym zawodnik Wiekowianki oddał przypadkowy strzał i piłka przeleciała blisko słupka. Gdy wszyscy na stadionie myśleli że do przerwy goli nie zobaczymy zdziwili się w ostatnich sekundach. W polu karnym Telążka dograł do Gersztyna który technicznym mierzonym strzałem pokonał Szmajdziaka i wyprowadził Błonie na prowadzenie, 1-0. Tym golem do szatni sędzia zakończył pierwszą odsłonę.

Bez zmian w drugiej połowie rozpoczęli Barwiczanie. Szybko do remisu doprowadzają przyjezdni. W 51 minucie z rogu dośrodkowuje Wiekowianka, Mateusz Kowalczuk wybija lekko piłkę, po czym to samo zrobił jeden z obrońców, piłkę jeszcze w polu karnym przejął Kamil Kępka który mocnym strzałem pod poprzeczką doprowadził do wyrównania. W 64 minucie po raz drugi w tym meczu Błonie wyszły na prowadzenie. Maciej Telążka odzyskał piłkę, okiwał obrońcę i pewnym strzałem pokonał Szmajdziaka, 2-1. W 70 minucie mogło już być po meczu. Telążka postanowił przelobować bramkarza i w ostatniej chwili doświadczony bramkarz z Wiekowa zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 76 minucie uderzał Gersztyn, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Duże zamieszanie pod bramką Błoni było w 85 minucie. Przyjezdni mieli kilka sytuacji w jednej akcji oraz reklamowali zagranie ręką w polu karnym Błoni. Ostatecznie Wiekowianka miała rzut rożny. I z tego rzutu rożnego padła bramka. Żaden z zawodników Błoni nie potrafił wybić przeciętnego dośrodkowania gości po czym Piotr Szczygieł celnie uderzył do bramki doprowadzając do podziału punktów.

Także jedynie 1 punkt zdobył zespół Błoni w kończącym roku spotkaniem. Przed piłkarzami, trenerem oraz przede wszystkim zarządem klubu ciężka przerwa zimowa. Jeśli chcemy utrzymać zespół w tej klasie rozgrywkowej to z pewnością bez wzmocnień może się nie udać. Tym bardziej że nie jest pewne że wszyscy z obecnej kadry zostaną w drużynie. Także naprawdę obecnie nie wiadomo jak to wszystko będzie wyglądało w roku 2017. Miejmy nadzieje że pozytywnie się to ułoży i nie będziemy musieli jeździć na wyjazdy do Żółtnicy, Tuczna, Świerczyny czy Szwecji.

W tygodniu zapewne ukaże się małe podsumowanie pierwszej rundy sezonu 2016/17. Pierwszy mecz na wiosnę zespół Błoni rozegra z pewnością pod koniec marca.

W rozwinięciu newsa : składy Błoni i Wiekowianki oraz przebieg meczu.

sędzia główny - Karol Krzewski

Zespół Błoni zremisował w niedzielnym spotkaniu z Bałtykiem II Świeszyno/Koszalin 1-1. Tym samym obydwa zespoły przerwały serię pięciu porażek z rzędu. Niestety kompletu punktów nie udało się zdobyć a ostatnia szansa na zdobycie 3 punktów podczas rundy jesiennej będzie w najbliższy weekend. Jeśli chcemy wydostać się ze strefy spadkowej to w meczu z Wiekowianką potrzebujemy zdobycia 3 punktów oraz innych korzystnych wyników.

W dzisiejszym meczu padły jedynie dwie bramki. W pierwszej połowie gra głównie toczyła się w środku pola i zarówno Bałtyk jak i Błonie mało tworzyły sytuacji podbramkowych. Zaś w drugiej odsłonie jako pierwsi bramkę strzelili gospodarze. W 63 minucie Mateusz Gorgol uderzył za pola karnego, futbolówka odbiła się od Mariusza Krefta i kompletnie zmyliła Mateusza Kowalczuka i od tej akcji miejscowi byli na prowadzeniu. Jednak długo na prowadzeniu Bałtyk nie był. Bo już w 65 minucie Barwiczanie doprowadzili do wyrównania. Dominik Łabul w polu karnym wykorzystał błąd obrońcy i sytuacji sam na sam z bramkarzem wpakował piłkę do siatki. Po tych golach więcej sytuacji podbramkowych mieli Koszalinianie. Dobra gra obrony Błoni jednak nie pozwoliła gospodarzom na strzelenie drugiej bramki. Błonie ostatecznie zremisowały w Koszalinie wywożąc do Barwic jeden punkt.

Warto odnotować dziś debiut w roli kapitana Mariusza Krefta. I był to z pewnością bardzo dobry debiut bo Mariusz skutecznie kierował obroną Błoni. Duże pochwały również należą się dla Macieja Kondratowicza. 16 latek zagrał dziś na środku obrony wraz z Mariuszem Kreftem i naprawdę bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich zadań. Z pewnością ma bardzo duże możliwości.

Za tydzień ostatni mecz w roku 2016 zagrają piłkarze Ireneusza Polewskiego. W Barwicach w sobotę o godzinie 14:00 podejmiemy Wiekowiankę Wiekowo.

W rozwinięciu newsa : skład Błoni oraz przebieg meczu..
XIII kolejka V ligi Koszalińskiej 2016/17
BKS Iskra Białogard - MGLKS Błonie Barwice
Stadion Miejski w Białogardzie
05.11.2016r 14:00
sędzia główny - Piotr Pazdecki

Iskra Białogard - Błonie Barwice 7-0 (M.Suchocki, K.Lisiak, J.Dereń, Ł,Jarzębski 2, W.Łaniucha, M.Przybysz)

Iskra w sobotnie popołudnie rozgromiła Błonie 7-0.

W najbliższą niedziele Barwiczanie zmierzą się na wyjeździe z Bałtykiem II Koszalin.

W rozwinięciu newsa : przebieg meczu oraz skład Błoni.

Coraz bliżej dna..

XII kolejka V ligi Koszalińskiej 2016/17
MGLKS Błonie Barwice - MGLKS Korona Człopa
29.10.2016r 14:00

Błonie Barwice - Korona Człopa 1-5 (M.Bernaciak 43' - B.Pisała 15', 48', 63', M.Michalik 40', K.Mularczyk 80')

Niestety czwartej porażki z rzędu doznali piłkarze Błoni. W sobotnie popołudnie przegrali na własnym boisku z Koroną Człopa 1-5. Do przerwy wynik jeszcze podtrzymywał małe nadzieje na udany wynik bo po pierwszych 45 minutach przegrywaliśmy 1-2. Okazji ku strzeleniu bramek było więcej lecz niestety raziła nieskuteczność. W drugiej połowie dominowali już jedynie goście którzy dołożyli jeszcze trzy gole i ostatecznie wywieźli z Barwic trzy punkty wygrywając 5-1.

Sytuacja w tabeli jest już bardzo zła. Zespół Błoni spadł na 15 miejsce w tabeli i z kolejki na kolejkę jest coraz poważniejszym kandydatem do spadku.

Iskra Białogard będzie kolejnym rywalem Błoni w V lidze. Ten mecz odbędzie się w następną sobotę o godzinie 14:00 w Białogardzie.

W rozwinięciu newsa : skład Błoni i Korony .