Strona klubu Błonie Barwice

Strona Główna Kadra Tabela Terminarz Statystyki Ligowe Galeria Puchar KOZPNSierpień 20 2018 02:38:01

Wygrana w pierwszym meczu towarzyskim.
W deszczowy wtorkowy wieczór zespół Błoni rozgrywał pierwszy mecz towarzyskich w ramach przygotowań do sezonu 2018/19. Barwiczanie na własnym boisku mierzyli się z grającą ligę niżej Zawiszą Grzmiąca. Nasi piłkarze wygrali ten sparing wynikiem 5-1. Z pewnością był to mecz towarzyski rozgrywany na luzie, bo nie dawno dopiero nasi piłkarze wznowili treningi i do pełni formy brakuje jeszcze z pewnością dużo. Różnicę klasy jednak pomiędzy zespołami było wyraźnie widać i gołym okiem mogliśmy zobaczyć kto w której lidze gra. Siła, szybkość czy umiejętności piłkarskie były oczywiście po stronie Błoni.

Strzelanie w sparingu rozpoczął niezawodny w poprzednim sezonie Wojciech Gersztyn. Nasz snajper otrzymał podanie od Łukasza Mikołajczyka i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał byłego bramkarza Błoni, który jeszcze w poprzednim sezonie bronił naszej bramki, Mateusza Kowalczuka. Dwie minuty później Gersztyn pakuję ponownie piłkę do siatki po asyście Patryka Kowalczyka. W 32 minucie w polu karnym faulowany był Marek Bernaciak a jedenastkę pewnie wykorzystał Gersztyn. Od początku drugiej połowy trener Drozdowski rotował w składzie zawodnikami rezerwowymi. W 48 minucie jedynego gola strzelili przyjezdni. Z okolic pola karnego gracz Zawiszy oddał techniczny strzał którego nie złapał Kacper Tomaszewicz i piłka odbijając się od słupka wpadła do siatki. W 70 minucie mocny strzał Dominika Wosia za pola karnego znalazł drogę do bramki, po błędzie Kowalczuka. Wynik meczu w ostatniej minucie meczu ustalił Łukasz Mikołajczyk.

Dziś w zespole Błoni testowanych było trzech zawodników. O dalszych losach tych zawodników będziemy więcej wiedzieć w niedalekiej przyszłości.

W piątek o godzinie 18:30 Barwiczanie zagrają drugi mecz towarzyski, a rywalem będzie Mechanik Bobolice.

W rozwinięciu newsa : skład Błoni.

Mateusz Kowalczuk i Łukasz Rakowski również odchodzą.

Oprócz Mariusza Dziwirskiego i Łukasza Draba, w sezonie 2018/19 w zespole Błoni nie będziemy już obserwować zarówno Mateusza Kowalczukajak i Łukasza Rakowskiego.

Mateusz podstawowy bramkarz Błoni od sezonu 2014/15 postanowił wrócić do swojego macierzystego klubu, czyli do Zawiszy Grzmiąca. Głównym powodem odejścia jest brak możliwości stałego treningu poprzez sprawy związane z pracą. Popularny "Talent" w barwach naszego klubu rozegrał 88 meczy w których puścił 184 bramki.

Z kolei Łukasz Rakowski kończy granie w naszym zespole z powodów problemów zdrowotnych. W poprzednim sezonie Łukasz rozegrał łącznie 15 meczy w których potrafił strzelić 4 bramki oraz zaliczyć 1 asystę.

Plan przygotowań Błoni do sezonu 2018/19

Jutro we wtorek (10 lipca) zespół Błoni wznawia treningi przygotowujące zespół do gry w Koszalińskiej Lidze Okręgowej w sezonie 2018/19.

Pierwszy trening odbędzie się we wtorek o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Barwicach, drugi natomiast w czwartek o 18:00.

Trener Paweł Drozdowski ma w planie rozegrać 7 meczy towarzyskich.

Chętnych zawodników którzy chcieli by spróbować sił w naszym zespole zapraszamy na treningi.

Pełna rozpiska meczów towarzyskich w rozwinięciu newsa..
Mariusz Dziwirski oraz Łukasz Drab odchodzą z Błoni.

Sezon 2017/18 był ostatnim sezonem w naszym klubie dwóch zawodników. Zarówno Mariusz Dziwirski i Łukasz Drab odchodzą z naszego zespołu. Z tego co mi wiadomo to obaj kończą swoje zawodnicze kariery. Z pewnością jest to strata dla naszego zespołu który posiada dość wąską kadrę.

Mariusz który jest wychowankiem Błękitnych Barwice, w swojej karierze grał jeszcze m.in w młodzieżowym zespole Pogoni Szczecin oraz seniorskim Hutniku również ze Szczecina, następnie powrócił ze Szczecina do Barwic i oprócz jednej rocznej przerwy (grał w Lechu Czaplinek w IV lidze) w sumie w Błoniach rozegrał 164 mecze, strzelając 21 goli oraz notując 37 asyst.

Z kolei Łukasz który do Barwic przyszedł z Wielimia Szczecinek łącznie w drużynie z Barwic spędził trzy sezony. Zagrał w sumie w 68 spotkaniach, z czego strzelił 5 goli oraz zaliczył 10 asyst. Ostatnio był kapitanem naszej drużyny.

Obu Panom życzę powodzenia w przyszłych etapach życia.
PODSUMOWANIE SEZONU 2017/18 !
Sezon 2017/18 V ligi Koszalińskiej zakończył się w ostatni weekend. Zespół Błoni zakończył sezon na 8 miejscu w tabeli.

Mistrzem V ligi w tym sezonie została drużyna Orła Wałcz która uzyskała awans do IV ligi. Na drugim miejscu sezon zakończyła Pogoń Połczyn Zdrój która również w sezonie 2018/19 zagra w IV lidze zachodniopomorskiej. Z ligi spadły drużyny : Kotwicy II Kołobrzeg, Mirstalu Mirosławiec oraz Victorii Sianów. Nowymi drużynami z którymi będzie się mierzyła drużyna Błoni w V lidze w kolejnym sezonie są beniaminkowie : Wybrzeże Biesiekierz, Jedność/Ikar Krosino, Spójnia Świdwin oraz Calisia Kalisz Pomorski. Stawkę uzupełni spadkowicz z IV ligi : Iskra Białogard.

XXX kolejka V ligi Koszalińskiej 2017/18
---darmowy hosting obrazków

MKS Darłovia Darłowo - MGLKS Błonie Barwice
Stadion w Darłowie
16.06.2017r 17:00
sędzia główny - ??

Darłovia Darłowo - Błonie Barwice 3-0 (WALKOWER)

Zespół Błoni z powodu braków kadrowych oddał ostatni mecz w sezonie walkowerem.

sędzia główny - ?

Błonie Barwice - Korona Człopa 0-1 (P.Federowicz 42')

W sobotę zespół Błoni rozgrywał ostatni mecz na własnym boisku w sezonie 2017/18. Podopieczni Pawła Drozdowskiego przegrali to spotkanie 0-1 po bramce w 42 minucie Patryka Federowicza.

W najbliższy weekend zespół Błoni powinien rozgrywać ostatni mecz w obecnym sezonie na wyjeździe z Darłovią Darłowo. Ale z powodów braków kadrowych z różnych przyczyn najprawdopodobniej Barwiczanie oddadzą mecz walkowerem.

W rozwinięciu newsa : skład Błoni..
XXVIII kolejka V ligi Koszalińskiej 2017/18

PKS Wiekowianka Wiekowo - MGLKS Błonie Barwice
Stadion w Wiekowicach
03.06.2018r 17:00

Wiekowianka Wiekowo - Błonie Barwice 4-1 (D.Zawolik 30', P.Szczygieł 80', B.Ratajczyk 85', W.Śniadecki 87' - D.Buszowiecki 65')

Dwunastą porażkę w sezonie 2017/18 zanotowali piłkarze Błoni Barwice w niedzielnym meczu wyjazdowym z Wiekowianką Wiekowo. Zawodnicy trenera Pawła Drozdowskiego po całkiem dobrym meczu przegrali jednak dość wysoko bo 4-1 w Wiekowicach. Tak jak napisałem w poprzednim zdaniu, zespół Błoni mimo porażki dobrze się zaprezentował w dość mocno osłabionym składzie. Gdyby Barwiczanie mieli więcej szczęścia i skuteczność była mocnym punktem w niedzielnym spotkaniu naszej drużyny to nie wykluczone że zespół Błoni wrócił by do Barwic ze zdobyczą punktową. Tak niestety wróciliśmy z niedosytem i czterema bramkami straconymi. Warto jednak odnotować że w dzisiejszym meczu w naszym zespole w pierwszym składzie grało siedmiu młodzieżowców.

Od początku meczu to zespół Błoni bardziej zagrażał pod bramką Wiekowianki. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali m.in Gersztyn i Łaniucha. W 15 minucie dobrą interwencją obrony strzału z rzutu wolnego popisuje się Kacper Tomaszewicz. W 30 minucie miejscowi wyszli na prowadzenie. Daleki wyrzut z autu obrońcy Wiekowianki po czym niepilnowany w polu karnym Damian Zawolik strzałem z piętki pokonał Tomaszewicza. Zespół Błoni grał ale to Wiekowianka strzeliła pierwszego gola. Na kolejną bramkę w meczu czekaliśmy do 65 minuty i była to bramka strzelona przez nasz zespół. Dobre dośrodkowanie Łukasza Mikołajczyka wykorzystał mocnym uderzeniem z pola karnego Daniel Buszowiecki. Po tej bramce zespół Błoni wrócił do gry. Kolejne minuty mogły przechylić szalę na naszą stronę jednak świetnie w bramce spisywał się bramkarz z Wiekowa, Marek Kapała. W 80 minucie kapitan Wiekowianki Piotr Szczygieł ograł Mikołajczyka i z pola karnego strzałem w krótki róg pokonał naszego bramkarza. Ta bramka zdecydowanie załamała nasz zespół, a gospodarze poszli za ciosem i w 85 minucie dośrodkowuje Szczygieł a Bartłomiej Ratajczyk strzałem z głowy zdobywa kolejną bramkę dla gospodarzy. Wynik meczu bramką na 4-1 ustalił w 87 minucie Wojciech Śniadecki.

Za tydzień przedostatni mecz Błoni w którym na Stadionie Miejskim w Barwicach podejmiemy Koronę Człopę.

W rozwinięciu newsa : składy obydwu drużyn i przebieg meczu.

Trzy punkty w Sianowie.
XII kolejka V ligi Koszalińskiej 2017/18
KS Victoria Sianów - MGLKS Błonie Barwice
Stadion Gminny w Sianowie
27.05.2018r 15:00

Zwycięstwem 5-4 zakończył się niedzielny wyjazdowy mecz Błoni w którym graliśmy z Victorią Sianów. Podopieczni Pawła Drozdowskiego mimo osłabień w kadrze potrafili wywalczyć komplet punktów z ostatnią drużyną w tabeli. Tym samym Barwiczanie umocnili się na 7 miejscu w tabeli. Bramki w meczu dla naszej drużyny strzelali : Wojciech Gersztyn 2, Wojciech Łaniucha 2 oraz Hubert Skwarek. Warto dodać że dziś na bramce stał Mariusz Kreft a po 90 minut zaliczyli m.in Bartosz Krzyżanowski, Mirosław Mikelczuk czy trochę mniej zaliczył Hubert Skwarek który w swoim drugim meczu w zespole seniorskim strzelił nawet bramkę. Dodatkowo z gorączką zmagał się Dominik Woś.

Za tydzień kolejny wyjazd Barwiczan i mecz z Wiekowianką Wiekowo.

W rozwinięciu newsa : skład Błoni oraz przebieg meczu.
Udany rewanż Pogoni.
darmowy hosting obrazków---darmowy hosting obrazków

XXVI kolejka V ligi Koszalińskiej 2017/18
MGLKS Błonie Barwice - KS Pogoń Połczyn Zdrój
19.05.2018r 17:00

Porażką 0-2 zakończył się wczorajszy mecz w którym Błonie Barwice podejmowały na własnym stadionie Pogoń Połczyn Zdrój. Zespół gości do Barwic przyjechał z zamiarem rewanżu za mecz z rundy jesiennej i to im się udało. Dwie bramki strzelone przez Mateusza Kowalczyka i Grzegorza Wawreńczuka wystarczyły. Barwiczanie zagrali słabiej niż w środowym meczu z Wieżą, duży wpływ na to miały z pewnością nieobecności dwóch podstawowych zawodników : Mariusza Krefta i Łukasza Draba. Połczynianie bramki strzelali po błędach naszych graczy co z pewnością obniżyło jeszcze morale w szeregach naszej drużyny, Pogoń więcej stworzyła sytuacji podbramkowych od Błoni ale skuteczność wśród naszych rywali nie była na najwyższym poziomie. Dziś w zespole seniorów na pozycji środkowego obrońcy zadebiutował Hubert Skwarek.

Szybko Połczynianie wyszli na prowadzenie. Już w 6 minucie bramkę strzelił Mateusz Kowalczyk. Zły wybór dokonał Łukasz Zbroszczyk, podając piłkę do zawodnika z Połczyna Zdroju który zagrał do Kowalczyka a ten strzałem z pola karnego pokonał pierwszy raz bramkarza Błoni. Druga bramka w spotkaniu padła w 64 minucie a strzelcem był sam trener Pogoni, Grzegorz Wawreńczuk. W środku pola futbolówkę utracił Patryk Kowalczyk, zespół gości przeprowadził udaną kontrę którą celnym uderzeniem zakończył Wawreńczuk. Więcej bramek w meczu nie widzieliśmy.

Do końca sezonu pozostało coraz mniej meczy, a dokładnie cztery. W następną niedziele Barwiczanie zagrają na wyjeździe z Victorią Sianów.

W rozwinięciu newsa : składy obydwu drużyn.
Wygrana z happy endem !
---

XVI kolejka V ligi Koszalińskiej 2017/18
MGLKS Błonie Barwice - UKS Wieża Postomino
16.05.2018r 18:45

Błonie Barwice - Wieża Postomino 3-2 (W.Gersztyn 42', 92', Ł.Mikołajczyk 94' - 19', 70')

Po widowiskowym i bardzo dobrym meczu zespół Błoni w zaległej 16 kolejce V ligi Koszalińskiej pokonał na własnym boisku Wieże Postomino 3-2. Przed meczem ciężko było wskazać faworyta tej potyczki. Jednak po 90 minutach plus czasie doliczonym z wielkim happy endem zwycięstwo odnieśli podopieczni Pawła Drozdowskiego którzy dwie bramki strzelili w ostatnich sekundach gry i ostatecznie przechylili szale zwycięstwa na swoją stronę. Mimo dopiero wyjścia na prowadzenie w ostatnich sekundach meczu to jak powiedział to sam trener Drozdowski był to najlepszy mecz jego ekipy w tym sezonie. Barwiczanie grali o wiele lepiej od mocnego rywala, stwarzając mnóstwo sytuacji które nie często kończyły się w bramce. Na szczęście w doliczonym czasie piłkarze Błoni obudzili swą skuteczność i wpakowali dwie bramki dla gości które były z pewnością dość bolesne. Po raz kolejny doskonałą skutecznością błysnął najlepszy napastnik ligi czyli Wojciech Gersztyn strzelając dwie bramki i dokładając asystę.

Pierwsi na prowadzenie wyszli przyjezdni i miało to miejsce w 19 minucie. Wtedy to po jednym z dośrodkowań celnym strzałem z głowy pod poprzeczką popisał się jeden z graczy Wieży Postomino. Na bramkę wyrównującą czekaliśmy do 42 minuty. Ciekawą akcję stworzył duet Wojtków, czyli Gersztyn i Łaniucha i w ostateczności Łaniucha dośrodkował wprost na głowę Gersztyna który strzałem z głowy doprowadził do remisu. W drugiej odsłonie a dokładnie w 70 minucie to ponownie Wieża wyszła na prowadzenie, tym samym był to gol na 1-2. Mocne uderzenie za pola karnego przyjezdnych wpadło do bramki Mateusza Kowalczuka. Gdy wydawało się że zwycięstwo jest już niemożliwe to w końcu skuteczność wróciła do Barwiczan. Sędzia główny doliczył pięć minut do końca mecz i zespół Błoni postanowił to wykorzystać. W 92 minucie długą piłkę z pod obrony wybił Mariusz Kreft, nieporozumienie obrońcy i bramkarza Wieży wykorzystał Wojciech Gersztyn strzałem z powietrza z okolic 20metra do pustej bramki. Jeden punkt jednak okazał się za mało dla naszych piłkarzy. W ostatniej akcji meczu Gersztyn dograł do Łukasza Mikołajczyka który minął jeszcze obrońcę i technicznym uderzeniem nad bramkarzem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie zapewniając sobie, swoim kolegą, trenerowi i wszystkim kibicom 3 punkty na Stadionie Miejskim w Barwicach.

Trzy punkty po takim meczu cieszą i to bardzo.

W sobotę zespół Błoni zagra również na własnym stadionie, a rywalem będzie Pogoń Połczyn Zdrój.

W rozwinięciu newsa : skład Błoni